Günay İkinci El Eşya Alım Satım

İkinci El Eşyalarınız Değerinde Alınır

Google'de Firmamız
İnstagram'da Biz
Instagram
Site İçi Arama
0216 566 29 29

eskiden eski eşyalarımızı ne yapacağız diye düşünürdük. neyseki şimdi 2.el eşya alan yerler var onlar sayesinde Eşyalar Değerinde satılıyor. 

2.El Eşyalarımızı değerlendirmek için Eskici Sokağı gerçekten değerlidir. eskiciler bit pazarını mesken tutmuş durumdalar. 

İLGİNİZİ ÇEKECEKLER
Site Haritası

Proje Ornegi

Proje Adı: Bor Minerallerini İşlenerek Doğaya Kazandırılması

 

Yer ve Tarih: Türkiye’de yapılacak olan projemiz 18 Haziran 2011 tarihi ile 18 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kullanım alanları:

1)Metalürji sanayiinde
2)Nükleer reaktörlerde
3)Organik kimya sanayiinde
4)Cam, seramik, deterjan vb. sanayilerde
5)Fotoğrafçılıkta

Ülkemizdeki Bor Yatakları:
1)Balıkesir-Bigadiç, Sındırgı, Susurluk
2)Bursa-M.Kemalpaşa
3)Eskişehir-Seyitgazi
4)Kütahya-Emet
En Önemli Bor İşletme Tesislerimiz:
Emet kolemanit işletmesi, Kırka boraks ve asit fabrikası, Kestelek kolemanit işletmesi,
Bandırma boraks ve asit fabrikaları, Bigadiç kolemanit işletmesi

Proje Tanıtımı: Bor mineralleri dünya rezerv bakımından Türkiye’de %71 oranında bulunmaktadır. Bu rakam Türkiye yi 1. Sıraya taşımaktadır. Bor mineralleri 6000 yıldan beri bilinmekte olup babiller tarafından tedavi maksatlı kullanılmıştır. Tabiatta sulu bor tuzları halinde bulunur elliden fazla bor minerali iki yüzden fazlada bor bulunduran mineral bulunmaktadır. Bor tuzlarının en yaygın kullanım alanı cam sanayidir.

Projenin Başlatılma Nedeni:  Bor dünya madenleri içerisinde en kıymetli olan maden olup roket yakıtı olarak kullanılmaktadır. Ülkemiz bu madenleri işlediği takdirde dünya ekonomisinde sözü geçer hale gelecektir.

Projenin Amacı: İşlenmemiş maden olarak satılıp işlenmiş olarak geri alınması yerine işlenmiş olarak ihracat yapılması ana amacımızdır.

Proje Başarı Ölçütleri: Madenin çıkarılarak işlenmesi neticesinde kendi uçak yakıtlarımızı kendimizin imal etmesi ithalatın azalıp ihracatın artması başarı ölçütümüzdür.

Projede Yürütülecek Ar-Ge yöntemleri: Proje gerçekleştirilirse doğaya vereceği zararlar veya faydalar neticesinde neler olabileceği araştırılarak halk oylamasına gidilecek, çevre mühendisleri tarafından incelemeler yapılarak tüm tetkikler ortaya koyulacak ve neticeye göre harekete geçilecektir. Bugün, Ülkemizin doğal kaynaklarının yeterli düzeyde aranmadığını söyleyebiliriz. Maden aramacılığını bir altyapı hizmeti olarak görüyoruz. MTA yeniden yapılandırılmalı, her yönüyle ele alınmalı ve içine düşürüldüğü olumsuzluklardan kurtarılmalıdır.  Madencilik sektörü genellikle günlük politikalarla yönetilmiştir. Sağlıklı bir devlet politikası belirlendiği söylenemez. Gelişmiş ülkeler madenlerin temini konusunda uzun vadeli politikalar oluşturmuşlardır. Dünya hammadde kaynakları sinirlidir. Türkiye mevcut kaynaklarını çok iyi değerlendirmelidir. Gelecekle ilgili politikaları saptamalıdır. Sanayileşmiş bir Türkiye bugün tükettiği cevher miktarının 4-5 katini tüketecektir. Hammaddenin, ne kadarını öz kaynaklardan, ne kadarını ithal yoluyla karşılayacaktır. Madencilik sektöründe uzun erimli politikalar ve stratejiler oluşturmalıdır. Teknolojik/Teknik ve Ekonomik Yapılabilirlik Etüdü : Uygulayacağımız proje sonucunda yaklaşık 600000 tl harcamamız olup, eğer projemiz hayata geçerse 2 yıl gibi kısa bir sürede yapmış olduğumuz tüm harcamaların masrafı kazanılmış olacaktır.

Projenin Sonucu : Gelecekte ihtiyacımız olacak cevherleri, bugün, hammadde olarak ihraç ettiğimiz bir gerçektir. Hammadde ihracı ile yeterli katma değer sağlanamaz. Katma değerin yurt içinde kalması için Ar-Ge’ye ve teknolojik yatırımlara önem verilmelidir. 21.yüzyıla girerken, maden isçisi asgari ücretle, mühendisler ise komik ücretlerle bu sektörde çalışmaktadır. Birçok alanda mühendisin önemini hala kavrayamamış sözde madenciler mevcuttur. Hala ülkemizde teknik ve teknolojik gelişmelerden uzak üretim gerçekleştiriliyor. 1 m2 kesitli kuyudan, hem isçi, hem de cevher çıkarılmakta. Kova içinde çıkrık yardımıyla insan, malzeme ve cevher nakli yapılmaktadır. Bu nedenle projemiz gerçekleşirse bu tür uygulamalar ortadan kalkacak tamamen profösyönel şekilde yapılacaktır. Bu sayede hem hammaddeden daha çok faydalanılacak hemde Türkiye’nin dış pazarda itibarı artacaktır. 

 

Eski bor yatakları tıpkı eski eşyalar gibi para edecek şeylerdir. Değerlendirildiğinde bor yatakları ikinci el eşya nasıl eskiyince para ediyorsa oda değerlenecektir. 


Yorumlar - Yorum Yaz
BİZ SİZİ ARAYALIM
ikinci el eşya'da bir ilk telefonunuzu bırakın biz sizi arayalım
Düşündükki siz değerli müşterilerime mükemmel hizmeti vermek bizim vazifemiz sizi aramamız için BURAYA TIKLAYINIZ
Üyelik Girişi
Google'de Firmamız
İkinci El Eşyada Güven

İkinci el esya alanlar Herturlu esyalarinizi adresinizden almaktadir. Kurucusu Nafiz gunay ikinci el eşyalardan çok iyi anladığı için gönül rahatlığı ile esya almaktadır çünkü bizim ısımız de yalan olmamalı yalan oldugunda müşteride kaybedersiniz itibarda asla Bozuk bir mal almayız ve asla bozuk bir esya satmayız sattığımız eşyalar çalıştırıldığı zaman sizi epeyce ser idare edecek eşyaların ayrıca bizden aldığınız eşyalara tam üç ay garanti vermektedir böylelikle almış olduğunuz ikinci el esya size üç ay boyunca sıkıntısızhizmet vermektedir. Gerçi bu zamana makalar uç ay içerisinde sorun çıkartan bir veya iki esya oldu odada hemen servis gönderir ücretsiz yaptırdık ikinci el eşyada güven demek Nafiz gunay demektir. Yani gunay ikinci el esya

 

2.el eşya ne demek

 mobilya alanlar

2.el eşya ne demek öncelikle bunun farkında olmak lazım bir çok insan ikinci el eşya denilinceuzak duruyor. Kesin bozuktur bir kusuru veya hatası vardır diyerek ön yargılı yaklaşıyor ancakdurum zannedildiği gibi değildir. Aksine ikinci el eşya demek denenmiş kullanılmış kullanılabilirliğionaylanmış ürün demektir. ve 2.el ürün geçmişte kullandığı sahibinin duygularını yansıtır. Onunyaşantısından bir örnektir. Düşünsenize evinize bir giysi dolabı alacaksınız ve tesadüfen 2.el eşya satan bir iş yeri görüyorsunuz. Ve içeride yaklaşık 20 yıllık bir giysi dolabı var ve günümüzde o modelve o kalitede bir ürünü bulma ihtimaliniz yok ve giysi dolabı gerçekten ikinci el gibi görünmüyortertemiz işte bu noktada ikileme düşersiniz. Nedir bu ikilem acaba alsam mı yoksa almasam mı eskisahibi kimdi vs. bu sorular böyle gider bu noktada önemli olan gerçekten hoşunuza gitti mi eğerhoşunuza gitti ise ikinci el olması veya olmaması çok önemli değildir. Alın gitsin

buzdolabı ikinci el

 

biz 2.el alanlar olarak eski eşya ne varsa hepsini alıyoruz
ikinci el televizyon'unuz mu var yada yenisi ilemi değiştirmek istiyorsuznuz hemen bizi arayın eski televizyonunuzu nakit para ile takas edin

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam109
Toplam Ziyaret853402